kozmonot

Durum: 12 - 0 - 0 - 0 - 05.12.2017 23:03

Puan: 48 -

4 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

distributed systems (dağıtıcı sistemler)

işletme ne kadar büyük olursa, gelen ve giden verileri depolamak ve düzenlemek için dağıtıcı sistemlere olan ihtiyacı o kadar fazla olur. bu sistem bir ağa bağlanmış çok sayıda bilgisayarı kullanır ve bu şekilde verileri hesaplar ya da görevleri tamamlar.

merchant account (ticari hesap)

ticari hesaplar, şirketlerin kredi ve hesap kartları aracılığıyla ödeme almaları için yapılan anlaşmaları içerir. bankalar ticari işletmelerin kredi kartı ile aldığı ödemelerini nakde çevirmek için bir takım işlem ücretleri keserler.

managed services (gözetimli hizmetler)

şirketlerin gerçekleştirdiği gündelik faaliyetlerin çoğu maliyeti azaltma ve etkinliği arttırma üzerinedir. bu çalışmalar ayrıca gözetimli hizmetler olarak da bilinir. bu uygulamanın kullanıldığı alanlardan başlıcaları, insan kaynakları faaliyetleri ve bilgi teknolojisidir.

version control (sürüm denetimi)

sürüm denetimi mühendisleri ve bilgisayar programcılarını meslektaşlarının yaptığı işleri yeniden yazmaktan kurtaran bir sistemdir. bu sistem sadece bir görevin nasıl tamamlandığının anlaşılması için eski tarihli verileri saklamakla kalmaz, aynı zamanda birden fazla ekibin aynı iş üzerinde çalıştığı esnada farklı faaliyetlerin işlenmesine de yardımcı olur. eski versiyonlara ulaşabilmek, daha etkili sorun çözmeyi kolaylaştırır.

document management (belge yönetimi)

belge yönetimi, bir kurum içinde belgeleri oluşturma, paylaşma ve saklama sistemini ifade eder. ister kendi sunucusu üzerinden, isterse internet üzerindeki bir bulut üzerinden çalışıyor olsun, belge yönetimi yazılımları doküman yönetimi sürecini kolaylaştırmak için kullanılır.

performance management software

performans yönetimi yazılımları

contract management software

sözleşme yönetimi yazılımları

business ıntelligence (bı) software

türkçesi;iş zekası yazılımları

erp software

kurumsal kaynak planlaması yazılımları

content management systems (cms)

içerik yönetim sistemleri

learning management system

öğrenme yönetimi sistemi

customer relationship management software (crm)

müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 12

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.