Toplam Başlık Sayısı: 217

Toplam Entry Sayısı: 364

Toplam Yazar Sayısı: 103

müşteri sınıfı (customer segment)

bir girişimin tüm müşteri evreni içindeki en ufak alt kümeye verilen isimdir. böylece müşteri kümelerinin birbirinden farkı, sorunları ve ihtiyaçları anlaşılabilir. “50 yaşından büyük, her ay en az iki kez golf oynayanlar” gibi bir örnek verilebilir. şirketler her bir müşteri sınıfı için farklı değer teklifleri sunabilirler.

5 yıl sonra ben

ilk türk unicorn girişimi kurmuş olucam.

5 yıl sonra ben

geçmişte lale vardı, günümüzde bitcoin var geleceğin balonunu da 5 yıl sonra ben oluşturucam.

5 yıl sonra ben

olanlardan şikayetçi olan değil, olacaklara ilham olan kişi olacağım. elon musk gibi...

startuphr

melek yatırımcı

melek yatırımcı

son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz kavramlardan biri melek yatırım ve melek yatırımcılık oldu. “melek” isminden de anlaşılacağı üzere, bu yatırım türü, büyüme potansiyeli olan girişim ve girişimlere, maddi ve akıllı sermaye ile ortak ve destek yatırımı yapılması anlamına geliyor.

melek yatırımcı

gelecek vaat eden fakat sermaye sıkıntısı çeken girişimlere bireysel olarak hem finansman hem de bilgi birikimi ve tecrübelerini aktaran, girişimlere network anlamında da yardımcı olan kişilerdir.

elon musk

melek yatırımcı

gelecek gördüğü projelere herhangi bir sermaye fonu olmadan, kendi bireysel birikiminden yatırım yapan kişilerdir. girişimcilere sadece maddi değil, network ve mentorluk anlamında da destek olurlar. girişimlerden talep ettikleri yüzdelerin, diğer yatırımcıların bir kademe üzerinde olmasına rağmen, sektöre hakim bir melek yatırımcının tecrübe aktarımı, girişimcilerin kolay kolay bulamadığı bir değerdir

space x

turksat 5a ve 5b uydularını fırlatıcak olacak uzay aracı ve roket üretici şirket.
(bkz:elon musk)