zuckerberg

Durum: 17 - 0 - 0 - 0 - 05.12.2017 23:56

Puan: 68 -

4 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

dropbox

bugün 25 milyondan fazla kullanıcı verilerini depolamak için dropbox’a güveniyor. en yakın rakibi ile arasında çok önemli bir fark yaratan ve rekabeti adeta ortadan kaldıran dropbox aldığı güçlü yatırımlar ve kreatif yapısıyla listenin önemli girişimlerinden.

pinterest

ingilizce pin(iğnelemek) ve interest(ilgi alanı) kelimelerinin birleşiminden oluşan pinterest özel ilgi alanlarına yönelik haberlerin,gelişmelerin takip edilebileceği bir blog sitesi olarak özetlenebilir. 2010 yılında kurulan start up milyonlarca kullanıcısı ile dünyanın en değerli start up şirketleri arasında yer alıyor.

space x

ünlü girişimci ve tesla adlı otomobil şirketinin ve paypal servisinin de kurucusu olan elon musk tarafından hayata geçirilen spacex listenin en ilginç öğelerinden. uzay nakliye ve araştırmaları alanında faaliyet gösteren ve geliştirdiği yeniden kullanılabilir roketlerle büyük yankı uyandırmıştır

flipcart

hindistan’ın en önemli e-ticaret şirketi olarak gösterilen flipkart, alibaba, amazon gibi ünlü e-ticaret sitelerinin izlediği pazaryeri modelini gerçekleştirmesi ile birlikte çok hızlı değer kazanan bir start up şirketi.

didi chuxing

çin’de hizmet veren ve uber benzeri bir araç ve taksi kiralama servisi olan didi chuxing 17 milyar dolar civarında seyreden değeriyle dünyanın en değerli start upları arasında gösteriliyor. 2015 yılında aldığı yaklaşık 4 milyar dolarlık yatırımla değerini oldukça artıran şirket büyüme eğiliminde olan bir çizgiye sahip.

snapchat

bir fotoğraf paylaşma uygulaması olarak ortaya çıkan ve kısa zamanda çok hızlı büyümesiyle dikkat çeken snapchat de son zamanların parlayan yıldızlarından. yaklaşık 18 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan şirketin hızlı yükselişi biraz yavaşlamış olsa da almaya devam ettiği önemli yatırımlarla önemli bir yere sahip.

palantir

peter thiel tarafından kullanılan ve büyük veri alanında özellikle abd güvenlik kuvvetleri için gereken yazımları üreten şirket. özellikle oldukça güvenli yazılım ve bilgi teknoloji konusunda çalışmalar yapan şirket silikon vadisi’nde kurulmuştur.

airbnb

airbnb 2014 yılında yılın şirketi seçilen ve farklı fonlardan aldığı 800 milyon dolar yatırım tutarıyla etkisini 21 milyar dolarlık bir alanda gösteren bir firma fakat yansıyan son raporlara göre bu miktar 25 milyar doları da bulmuş durumda.

xiaomi

çin’in en değerli şirketi konumunda bulunan önemli akıllı telefon üreticilerinden xiaomi ürettiği uygun fiyatlı fakat gayet iyi özelliklere sahip telefonlarla öne çıkıyor. sahip olduğu 46 milyar dolarlık değerle dünyanın en değerli start up şirketleri arasında bulunan telefon üreticisi aldığı yatırımlarla da büyüme eğiliminde.

uber

bir araç çağırma uygulaması olan ve şimdiye kadarki en büyük yatırımı aldığı iddia edilen uber kurulduğu 2009 yılından bu yana son olarak aldığı 1.2 milyar dolarlık yatırımla 2.5 milyar dolarlık hacme ulaştı ve toplamda alanında 54 milyar dolarlık bir etki meydana getirdi.

bitaksi.com

2013 yılında faaliyete başlayan fakat asıl büyümesini 2014 yılında yapan cep telefonu uygulamasıdır.

armut.com

“hizmet piş ağzıma düş” sloganı ile iki genç girişimci tarafından kurulan armut.com, 2014 yılını başarılı kapatan girişimler arasında. 2014 yılında yerli ve yabancı melek yatırımlardan fon alan şirket, geçen sene yüzde 400 büyüme başarısı gösterdi

sinemia

bir sinema kulübü şeklinde çalışan sinemia, kullanıcılarına sunduğu kart sayesinde her gün her seans her filme ve her yerde gidebilme avantajı sağlıyor. ayrıca gala gösterimlerine de davet sunuyor. bu kartla banka kartı gibi gişeden sinema bileti de alabilirsiniz.

ıyzico

e-ticaret sitesi sahiplerine kolay ödeme almaları için destek sunan bir site. ıyzipos, iyzibazaar ve iyziglobe fırsatlarından yararlanarak dünyanın her yerinden ve her şekilde ödeme almanız mümkün. ıyzico’nun amacı sitenin para akışıyla ilgili yükü sahibinin omuzlarından almak.

onedio

bir haber ve bir yaşam platformu. sitede ilk göze çarpan haberler, videolar, galeriler ve testler oluyor. ancak sitede çok daha fazlası var. türkiye dünya eğlence yemek yaşam iş dünyası kültür sanat ve spor kategorileri sitede güncel olarak mevcut. bu kategorilerde isterseniz haber okuyun, isterseniz testlere katılın, isterseniz de fotoğraf veya videoları inceleyin.

paraşüt

hizmet, üretim, toptan-perakende ve tüm sektörler için kullanışlı bir ön muhasebe programıdır. program ile hem işlerinizi kolayca halledebilirsiniz hem de firmanızı büyütebilirsiniz.

bu programı kullanarak fatura takibi, cari hesap takibi, gelir gider takibi ve raporlama yapabilirsiniz.  böylece şirketinizin girdisi çıktısı, karı zararı, nakit akışı gibi daha pek çok mali konuyu rahatlıkla takip edebilirsiniz.

isterseniz de e-fatura, online tahsilat, stok takibi ve banka entegrasyonu talimatı vererek işlerinizi otomatik olarak da halledebilirsiniz.

ınsider

uluslararası ve yerel markalara hizmet vermek için yola çıkan insider, genç ve dinamik kadrosu ile kurumların ve kişilerin amaçlarına ulaşması için müşterilerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda onlara fikirler ve projeler sunmaktadır.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 17

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.